• O przedszkolu

• Przedszkole nr 5 w Pszczynie istnieje od 1 września 2019 r. Położone jest w spokojnym miejscu przy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie na Osiedlu Piastów.
        Mieści się w nowym, bezpiecznym i funkcjonalnym parterowym budynku wybudowanym dla potrzeb placówki przedszkolnej. Jest otoczone dużym ogrodem z nowoczesnym placem zabaw. Posiada sześć dobrze wyposażonych, kolorowych sal do zajęć i zabaw. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła i przytulności. Przy każdej sali jest łazienka, w której mieszczą się toalety, umywalki i półeczki na kubeczki z akcesoriami do mycia zębów. Z każdej sali jest również bezpośrednie wyjście do ogrodu. Przedszkole posiada także pokój terapii, gdzie prowadzone są indywidualne (lub w małych grupkach) zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej i terapii logopedycznej. Korytarz przedszkola wyposażony jest w ciekawe zręcznościowe zestawy do zabaw umocowane na ścianach.
        W przestronnej szatni każdy przedszkolak ma swoją półeczkę, tam również prezentowane są wytwory dziecięcej pracy - rysunki, malowidła i inne.
        W sześciu oddziałach bawi się, uczy i wychowuje 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Nasze przedszkole to kolorowy świat stworzony tak, aby wspierać rozwój dziecka. Zapewniamy wszechstronny rozwój, uwzględniając potrzeby i możliwości indywidualne dzieci. Nad rozwojem dzieci czuwa wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, w tym logopeda oraz personel pomocniczy. Zapewniamy również naszym podopiecznym pomoc psychologiczno - pedagogiczną oraz współpracę nauczycieli przedszkola z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.
        Przedszkole korzysta z zewnętrznej firmy cateringowej, która dba, by posiłki dla dzieci były smaczne, ciepłe i zdrowe, dostosowane do wymogów żywienia dzieci.

Zapraszamy do naszego przedszkola w godzinach 6:00 - 17:00.