• Konkurs plastyczny "Daisy w oczach dziecka"

• Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu plastycznego "Daisy w oczach dziecka"

19 maja na Rynku Pszczyńskim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Daisy w oczach dziecka" oraz wręczenie dyplomów i nagród młodym laureatom. Z naszej placówki wyróżnionych zostało pięcioro przedszkolaków, którzy osobicie z rąk naszej pani Dyrektor otrzymali dyplomy i wyróżnienia. Byli to: Mikołaj Moń (I miejsce), Paulina Załucka (II miejsce), Oliwia Stanieczek (III miejsce), Emilia Faruga i Stanisław Nikiel (wyróżnienia). Serdecznie gratulujemy!

• DYŻUR WAKACYJNY

• Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

Ze względu na organizację pracy przedszkola oraz prawo nauczycieli i innych pracowników do przysługującego urlopu wypoczynkowego ilość miejsc w przedszkolach w okresie wakacji jest ograniczona. Decyzję o ilości miejsc w przedszkolu w czasie dyżuru wakacyjnego oraz o przyjęciu dziecka do danej placówki, podejmuje dyrektor uwzględniając realne możliwości organizacyjne przedszkola. Zgodnie z art. 31 Konwencji Praw Dziecka, rodzice/opiekunowie prawni powinni uwzględnić prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego poprzez zaplanowanie mu przerwy wakacyjnej.

Na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Pszczynie https://bip.pszczyna.pl/wykaz-przedszkoli-publicznych-i-oddzialow-przedszkolnych-w-szkolach-podstawowych-gminy-pszczyna-pracujacych-w-miesiacu-lipcu-i-sierpniu-2023-roku znajduje się HARMONOGRAM przerw wakacyjnych w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Termin zapisywania na dyżury wakacyjne:

29 maja – 2 czerwca 2023 r. zapisy w przedszkolu macierzystym mającym dyżur, (wszystkie chętne dzieci zostaną przyjęte na dyżur); decyduje data wpływu karty do placówki.

5 – 12 czerwca 2023 r. zapisy na miejsca wolne w przedszkolu innym niż macierzyste (gdy macierzyste przedszkole jest zamknięte); decyduje data wpływu karty do placówki.

Terminy do zadeklarowania we wniosku

1. 1 sierpnia – 4 sierpnia

2. 7 sierpnia – 11 sierpnia

3. 14 sierpnia – 18 sierpnia

4. 21 sierpnia – 25 sierpnia

5. 28 sierpnia – 31 sierpnia

Prosimy o stosowanie się do powyższych terminów i zapisywanie dzieci zgodnie z potrzebami.

Przyjęcie na dyżur wakacyjny:

1. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka składają wypełnioną i kompletną kartę zgłoszenia na dyżur w przedszkolu/szkole, do którego/której dziecko ma uczęszczać. Rodzice zainteresowani korzystaniem przez dziecko z dyżuru przez dwa miesiące wakacyjne wypełniają i składają dwie karty zgłoszenia – w placówce macierzystej na dyżurujący miesiąc oraz w innej wybranej placówce, gdy macierzysta placówka jest zamknięta.

2. Karta zgłoszenia na dyżur wakacyjny dostępna jest w sekretariacie przedszkola/szkoły oraz na stronach internetowych placówek.

3. Informacja o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur zostaje podana rodzicowi/opiekunowi prawnemu dziecka niezwłocznie.

4. W przypadku rezygnacji z dyżuru w wybranej placówce należy ten fakt zgłosić pilnie dyrektorowi przedszkola/szkoły, nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem dyżuru.

5. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka, a w przypadku osób samotnie wychowujących dziecko – rodzic/opiekun prawny dziecka ponoszą/ponosi koszty związane z pobytem i wyżywieniem dziecka na dyżurze wakacyjnym oraz zobowiązani są do terminowego ich uiszczenia, zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w przedszkolu, do którego dziecko zostało zgłoszone.

Informacja o przyjęciu i wolnych miejscach

13 czerwca 2023 r. na stronach internetowych podana zostanie informacja o wolnych miejscach w poszczególnych placówkach. Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte na dyżury do wybranych przedszkoli będą mogli je zgłaszać do innej dyżurującej placówki, która będzie dysponować wolnymi miejscami.

Termin zapisywania na dyżury wakacyjne:

29 maja – 2 czerwca 2023 r. zapisy w Przedszkolu nr 5 dyżur, (wszystkie chętne dzieci zostaną przyjęte na dyżur); decyduje data wpływu karty do placówki.