• Spotkanie ze stomatologiem

• Spotkanie w ramach bezpłatnych zabiegów profilaktycznych organizowanych przez gabinet stomatologiczny emka STOMATOLOGIA w Tychach.

15 i 16 stycznia kolejny już raz odbyły się edukacyjne spotkania naszych przedszkolaków z paniami dentystkami z gabinetu stomatologicznego emka STOMATOLOGIA w Tychach, z którym współpracuje nasze Przedszkole (poprzednie odbyło się w marcu 2023 r.) Te cyklicznie zaplanowane spotkania  połączone są z wykonywaniem bezpłatnych zabiegów profilaktycznych – przeglądem stomatologicznym, wzmocnieniem zębów  dzieci preparatem z/ lub  /bez fluoru  - w zależności od zgody i preferencji rodziców. Panie w przystępny i bliski dzieciom sposób przekazują naszym przedszkolakom informacje o prawidłowym myciu ząbków i konieczności codziennej higieny jamy ustnej, jak również o potrzebie regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego w celach profilaktycznych. Aby jak najbardziej zniwelować obawy przed wizytą w takim gabinecie, bardzo dobrym pomysłem okazało się przeprowadzenie takiego kontrolnego przeglądu na gruncie dobrze znanym dzieciom, czyli w dobrze sobie znanej sali przedszkolnej oraz w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek, gdzie początkowa niepewność i obawa ustępowały odwadze i przeżywaniu pozytywnych odczuć w pierwszych kontaktach z dentystą… Rodzice natomiast po takiej wizycie otrzymują informacje zwrotne o ewentualnych problemach stomatologicznych swoich dzieci.
            Kolejne takie spotkanie zaplanowane jest na 13,14 maja tego roku.